top of page

Jak dojechać

Okolica

Nasze apartamenty umiejscowione są w centrum Krynicy w nowoczesnym budynku, którego wygląd nawiązuje do architektury XX-lecia międzywojennego.

Poniżej możesz znaleźć listę sąsiadujących z nami obiektów, zarówno tych dwa kroki od nas jak i tych wymagających dojazdu samochodem. 

Samochodem (jadąc od Krakowa, Łodzi, Warszawy, czy z dalszych miejsc Polski) rekomendujemy dojazd od strony Nowego Sącza przez Łabową, Krzyżówkę - /AUTOSTRADA A4 Kraków - Rzeszów zjazd: Brzesko/Nowy Sącz, Krynica-Zdrój/

 

Połączenie Autobusem PKS z Krakowa  co 1,5 godz z Nowego Sącza co 40 min.

 

Do Krynicy-Zdrój można również dojechać pociągiem - do miasta dochodzi linia kolejowa.

505ecfc00496582adfda2774c11bd3a6_google-

Ul. Profesora Henryka

Świdzinskiego 1 

33-380

Krynica Zdrój

Dwa kroki od budynku

Karczma Łemkowska  ( 100m )   /   Restauracja- Pizzeria CristalPatio ( 40m )   /   sklep spożywczy Żabka (30m) / sklep warzywniczy (30m)   /    sklep zielarski (100m)  /   szpital wojskowy ( 100m)    /   apteka ( 250m )

Aktywnie

Otwarty basen kąpielowy wraz z kortami tenisowymi (100 m)

Hala sportowa wraz z kortami tenisowymi (1 km)

z działającym przez cały rok lodowiskiem

Sankostrada (1,2 km)

 jeden z najdłuższych torów w Polsce: 1 km z czego odcinek zjazdowy ma długość niemal 800 metrów. Wózki osiągają prędkość ponad 40 km/h

 

Ośrodek Narciarski „HENRYK” (745 m)

znajduje się na zboczu Góry Krzyżowej, w samym centrum Krynicy-Zdroju. W jego skład wchodzą  wyciąg orczykowy o długości 30 m oraz dwa wyciągi dla dzieci. Nowością jest kolej krzesełkowa (kanapa 4-osobowa)  o długości 560 m . Średnie nachylenie stoku sprawia iż stacja ta jest idealnym miejscem dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy.

Wyciągi narciarskie SŁOTWINY (2,8 km)

zespół ośmiu wyciągów narciarskich w tym dwie koleje krzesełkowe o długości ok. 820 m

Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką (6,2 km)

Jest najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką tego typu w Polsce. Wokół niej powstały wyciągi i terasy narciarskie (w tym trasy narciarstwa biegowego), rowerowe i piesze. Obecnie na Jaworzynie Krynickiej jest 7 tras narciarskich.

Centrum Narciarskie Azoty 2,4 km

Wyciąg narciarski Słotwiny 2,4 km

 

Wyciąg narciarski Gromada 2,6 km

 

Krynicki Park Linowy (5,2 km)

składa się z 6 tras: bąbel, niskiej, średniej, wysokiej, extreme oraz zjazdowej, a także dodatkowej atrakcji – BIG SWING (skok wahadłowy).

Paintball 5,2 km

 

Spokojnie

Góra Parkowa (120 m) 

Z unikatowym w skali kraju terenem, gdzie można podziwiać wiele gatunków flory i fauny i malowniczym szlakiem wiodącym do miejsca kultu Matki Boskiej Krynickich Zdrojów. Inne atrakcje to m.in. kolej linowo-terenowa

Deptak (258 m) 

Pijalnią Wód Leczniczych, Muszlą Koncertową, Starym i Nowym Domem Zdrojowym, Starymi Łazienkami, licznymi kawiarenkami i pięknie oświetloną nocą fontanną.

 

Muzeum Zabawek (250 m)

 

Muzeum Nikifora (500 m)

 

Popradzki Park Krajobrazowy

Popradzki Park Krajobrazowy to jeden z najstarszych parków krajobrazowych na terenie Karpat.

 

Ogrody Sensoryczne w Muszynie

Ogród zmysłów (sensoryczny) w Muszynie jest zaprojektowany, aby oddziaływać na wszystkie zmysły gości ,podzielony jest na kilka stref: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową.

Rodzinne spływy pontonowe rzeką Poprad (12 km)

 

Wody Mineralne

 Krynickie wody mineralne zawierają składniki o właściwościach leczniczych i zapobiegają różnorodnym schorzeniom i dolegliwościom dostępne są w pijalniach: Pijalni Głównej (wody: Jan, Słotwinka, Tadeusz, Zdrój Główny, Zuber), Pijalni „Mieczysław” w Starym Domu Zdrojowym 

bottom of page